Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > Sklep internetowy Podrecznikowo.PL

nasza cena:

45,00 PLN

dostępność: mała ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Boniecki. Rozmowy o życiu

ISBN: 9788324069637
Rodzaj oprawy: Twarda
Liczba stron: 384
Wydawca: Znak



“Boniecki. Rozmowy o życiu” to wywiad-rzeka z jednym z najbardziej inspirujących duchownych polskiego kościoła katolickiego. Adam Boniecki mówi o swoim dzieciństwie, początkach kapłaństwa oraz o tym, dlaczego ma duszę nomady.

Adam Edward Fredro-Boniecki herbu Bończa (bo tak brzmi jego pełne nazwisko) przyszedł na świat 25 lipca 1934 roku w Warszawie. To katolicki prezbiter, generał zakonu marianów w okresie od 1993 do 1999 roku. Przez dwanaście lat pełnił funkcję redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego”. Od 2011 roku jest redaktorem-seniorem. W 1979 roku Jan Paweł II wezwał księdza Bonieckiego do Rzymu, by powierzyć mu misję utworzenia polskiej edycji "L'Osservatore Romano”. Bez wątpienia jest jednym z najbardziej wpływowych autorytetów polskiego kościoła, a przy tym pisarzem, którego książki o tematyce religijnej konkurują na półkach księgarń z najbardziej poczytnymi powieściami.

Książka niniejsza to wywiad-rzeka, jakiego ksiądz Boniecki udzielił Annie Goc, dziennikarce "Tygodnika Powszechnego”. I trzeba przyznać, że to chyba najbardziej osobista publikacja sygnowana jego nazwiskiem. Jaka jest bowiem historia ks. Adama Bonieckiego? Co ukształtowało jego charakter oraz poglądy na życie, świat i ludzi? Dlaczego tak małą wagę przywiązuje do miejsc oraz rzeczy materialnych? Kim są jego mentorzy? Czego żałuje i co nie podoba mu się w polskim kościele? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi na kartach tej niezwykłej książki.

W rozmowie z Anną Goc ks. Adam Boniecki wraca pamięcią do czasów dzieciństwa, kiedy to w wieku zaledwie dziewięciu lat musiał pożegnać się z ojcem. Wspomina brutalną, szarą rzeczywistość okupacji. Mówi o początkach swojej drogi kapłańskiej oraz o znajomości z Janem Pawłem II. A o wszystkim tym możemy przeczytać za sprawą Anny Goc, szefowej działu krajowego w "Tygodniku Powszechnym”. To znakomita, wielokrotnie wyróżniana i nagradzana dziennikarka oraz reporterka. Jest laureatką VI edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego. Uhonorowała ją również kapituła Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategoriach news i reportaż prasowy. Była nominowana między innymi do nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy.Fragment książkiTam, gdzie rozbiję swój namiot, jestem w domu. Kiedy się przeprowadzę, znów będę w domu. (...) Wolność od złudzenia stałego domu na tym świecie (...). Trzeba mieć duszę koczownika. Rozstawiam namiot, jutro go zwijam, idę dalej... Wtedy też nie da się mieć za wiele rzeczy.O autorachAnna Goc - dziennikarka, reporterka, redaktorka działu Kraj ,,Tygodnika Powszechnego". Laureatka VI edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nagradzana przez kapitułę Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategoriach news i reportaż prasowy. Nominowana do nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy.

Ks. Adam Boniecki - studiował filozofię na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Warszawskiego i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Duszpasterz akademicki przy uniwersyteckim kościele św. Anny. W 1979 roku Jan Paweł II wezwał go do Rzymu i powierzył mu zorganizowanie polskiej edycji ,,L'Osservatore Romano". Członek zespołu ,,Tygodnika Powszechnego" od 1964 roku, od lipca 1999 był jego redaktorem naczelnym, od 2011 jest redaktorem seniorem.


Formy płatności
Copyright 2024 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij