Sławomir Mrożek. Dziennik. Tom 2. 1970-1979
Mrożek

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > Książki tematyczne > Autobiografie, biografie i wspomnienia

nasza cena:

49,60 PLN

dostępność: mała ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Sławomir Mrożek. Dziennik. Tom 2. 1970-1979

ISBN: 9788308048450

Autor: Mrożek

Odyseja Sławomira Mrożka trwa!
Wyczekiwany kolejny, drugi tom Dziennika Sławomira Mrożka obejmuje lata 1970-1979. Pisarz przebywa w tym czasie na emigracji - podróżuje po Europie, zwiedza Stany Zjednoczone, po raz pierwszy też odwiedza Amerykę Południową.
Prywatne zapiski pomagają zajrzeć w prywatny świat dramaturga. Dostarczają też wielu ważnych informacji o genezie jego dzieł. Jedno jest pewne - przed czytelnikami kolejny etap fascynującej intelektualnej przygody.
Wydanie pierwszego tomu Dziennika Sławomira Mrożka było najważniejszym wydarzeniem literackim 2010 roku. Książka zdobyła nagrodę czytelników Nike 2011.
Justyna Sobolewska Polityka : Lornetka sprawia mi wiele radości - notuje Mrożek. Dzięki niej mógł podglądać ludzi, nie będąc przez nich widzianym. Każdy wzrok go bowiem peszył, musiał udawać i
zakładać jakąś maskę. A tak, obserwował bezkarnie i do woli. W dzienniku sam siebie obserwuje jakby przez lornetkę. Pierwszy tom jest rzeczywiście czymś wyjątkowym na tle dzienników innych polskich
pisarzy. Przynosi zapis bardzo dogłębnej i bezlitosnej autoanalizy. Tutaj świat zewnętrzny, spotkania, ludzie, zdarzenia są tylko dodatkiem do zmagań wewnętrznych: Świat przeszkadza mi w życiu -
notuje.
Roman Pawłowski Gazeta Wyborcza : Dziennik Mrożka warto czytać, bo to historia nie tylko jednego pisarza, ale całej generacji intelektualistów ze wschodniej Europy, którzy podobnie jak on stanęli przed dylematem: zachowanie tożsamości za cenę kompromisu czy wolność połączona z ryzykiem utratym korzeni. Szczery do bólu, przepełniony goryczą, chwilami ekshibicjonistyczny, jest jednym z najbardziej gorzkich świadectw ludzkiego dążenia do wolności.
Dariusz Nowacki, Tygodnik Powszechny : Kto wie, czy dla dzisiejszej i jutrzejszej publiczności kulturalnej to nie dzieła dramaturgiczne lecz pisma prywatne Sławomira Mrożka okażą się najbardziej atrakcyjne.

O autorze

Sławomir Mrożek (ur.1930), dramatopisarz, prozaik, satyryk. Prawdopodobnie najczęściej grywany w kraju i za granicą polski dramaturg współczesny. Jeden z najbardziej poczytnych polskich prozaików.
Jego twórczość przekładana była na kilkanaście języków.


Formy płatności
Copyright 2024 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij