Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > Sklep internetowy Podrecznikowo.PL

nasza cena:

46,10 PLN

dostępność: mała ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Kąkol

ISBN: 9788368226287
Autor: Zośka Papużanka
Rodzaj oprawy: Twarda
Liczba stron: 320
Wydawca: Marginesy



Szukasz książki poruszającej i skłaniającej do refleksji? Kochasz wartościowe lektury z morałem? Jesteś fanem literatury obyczajowej? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi "tak", to zdecydowanie musisz przeczytać powieść "Kąkol" autorstwa Zośki Papużanki! Zamieszczona w tej powieści historia ma w sobie coś magicznego. Autorka zabiera czytelnika na pozornie spokojną wieś, co sprawia, że może ON niemal poczuć zapach skoszonej trawy, suchego siana, świeżego mleka prosto od krowy, a nawet mokrej kory drzewnej.

Praktycznie każde dziecko szuka swojego miejsca na świecie. To normalne, że rzeczywistość dziecka żyjącego w małej miejscowości jest skrajnie różna od rzeczywistości dziecka mieszkającego w miejskiej metropolii.

Nastoletnia bohaterka zmaga się z wieloma problemami. Jak sobie z nimi poradzi? Czy znajdzie to, czego szuka? Czy pozna odpowiedzi na wszystkie swoje pytania? Dowiesz się tego z lektury "Kąkola"! Opinie o książce Ta książka pachnie suchą trawą, mlekiem i korą drzew. Boli jak pierwsze doświadczenie niesprawiedliwości. Jest urokliwa i straszna, nieprawdziwa i prawdziwa – jak każda baśń. Warto udać się w tę baśniową podróż. Warto przedzierać się przez zarośla wydarzeń, przez gęstwiny historii, przez nieuchronne koleje losu. W tym magicznym realizmie dzieje się wyraziste życie, z którego „trzeba wyrywać chwasty” i pamiętać, skąd przychodzimy i po co
jesteśmy stworzeni. Ewa Lipska Historię rodzinną można pisać na wiele sposobów. Zośka Papużanka zamyka ją we wspomnieniu z dzieciństwa, z wakacji na wsi, gdzie wspólnie spędzają długie tygodnie dziadkowie, ich dzieci z małżonkami i wnuki, czy tego chcą czy nie. Gorzko-słodką opowieść autorka snuje przecudnym językiem i jak zawsze uwodzi wielką uważnością, nie pomijając
żadnego chrabąszcza ani polnego chwastu. Maria Fredro-Smoleńska, „Vogue Polska” Szanowna redakcjo. Bardzo mi przykro, ale odmawiam napisania notki na książkę niejakiej Zośki Papużanki. Po prostu roznosi mnie zazdrość o jej talent. Jak to możliwe, że ona umie tak pisać, że człowiek nie chce kończyć Kąkola? Że chciałby siedzieć do końca życia na wsi, na schodach prababki Karoliny, i przyglądać się kurom wystrojonej ciotki Aurelii. Dlaczego miałabym pisać cokolwiek o książce, w której każde słowo zna swoje miejsce, kolory ifaktury czuć na języku, a postaci są pełnokrwiste? Że jest w niej poczucie humoru typowe dla tej pisarki, a jednocześnie uwaga, czułość i troska, bez zbędnej jednak tkliwości. Jest jeszcze dziadek Antoni, terrorysta domowy najwyższej klasy. O nim tym bardziej nie napiszę, bo go nie lubię. Nie ma mowy żebym przyznała, że Zośce Papużance, tej pisarce osobnej, która pisze jak nikt inny, znów się udała znakomita historia, tym razem o wspaniałych wakacjach koszmarnych wakacjach. Z poważaniem, Magdalena Grzebałkowska O autorce Zośka Papużanka to polska pisarka i nauczycielka. Z wykształcenia jest teatrologiem. W 2012 roku została opublikowana jej debiutancka książka pt. "Szopka". Tego samego roku autorka została nominowana do nagrody - Paszportów Polityki. Natomiast w 2013 roku została nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Obecnie jest autorką 6 pozycji. Znana jest między innymi z takich tytułów, jak "Przez", "Józefa 22", "Świat dla ciebie zrobiłem" oraz "On". Jej drugi utwór, dostępny w sprzedaży od 2016, również został nominowany do nagrody Paszportów Polityki oraz wyróżniony tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca.


Formy płatności
Copyright 2024 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij