Boniecki. Rozmowy o życiu

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > > Produkty do przypisania

nasza cena:

45,00 PLN

dostępność: mała ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Boniecki. Rozmowy o życiu

ISBN: 9788324069637
Rodzaj oprawy: Twarda
Rok wydania: 2024
Liczba stron: 384
Wydawca: Znak

“Boniecki. Rozmowy o życiu” to wywiad-rzeka z jednym z najbardziej inspirujących duchownych polskiego kościoła katolickiego. Adam Boniecki mówi o swoim dzieciństwie, początkach kapłaństwa oraz o tym, dlaczego ma duszę nomady.

Adam Edward Fredro-Boniecki herbu Bończa (bo tak brzmi jego pełne nazwisko) przyszedł na świat 25 lipca 1934 roku w Warszawie. To katolicki prezbiter, generał zakonu marianów w okresie od 1993 do 1999 roku. Przez dwanaście lat pełnił funkcję redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego”. Od 2011 roku jest redaktorem-seniorem. W 1979 roku Jan Paweł II wezwał księdza Bonieckiego do Rzymu, by powierzyć mu misję utworzenia polskiej edycji "L'Osservatore Romano”. Bez wątpienia jest jednym z najbardziej wpływowych autorytetów polskiego kościoła, a przy tym pisarzem, którego książki o tematyce religijnej konkurują na półkach księgarń z najbardziej poczytnymi powieściami.

Książka niniejsza to wywiad-rzeka, jakiego ksiądz Boniecki udzielił Annie Goc, dziennikarce "Tygodnika Powszechnego”. I trzeba przyznać, że to chyba najbardziej osobista publikacja sygnowana jego nazwiskiem. Jaka jest bowiem historia ks. Adama Bonieckiego? Co ukształtowało jego charakter oraz poglądy na życie, świat i ludzi? Dlaczego tak małą wagę przywiązuje do miejsc oraz rzeczy materialnych? Kim są jego mentorzy? Czego żałuje i co nie podoba mu się w polskim kościele? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi na kartach tej niezwykłej książki.

W rozmowie z Anną Goc ks. Adam Boniecki wraca pamięcią do czasów dzieciństwa, kiedy to w wieku zaledwie dziewięciu lat musiał pożegnać się z ojcem. Wspomina brutalną, szarą rzeczywistość okupacji. Mówi o początkach swojej drogi kapłańskiej oraz o znajomości z Janem Pawłem II. A o wszystkim tym możemy przeczytać za sprawą Anny Goc, szefowej działu krajowego w "Tygodniku Powszechnym”. To znakomita, wielokrotnie wyróżniana i nagradzana dziennikarka oraz reporterka. Jest laureatką VI edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego. Uhonorowała ją również kapituła Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategoriach news i reportaż prasowy. Była nominowana między innymi do nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy.

Fragment książki

Tam, gdzie rozbiję swój namiot, jestem w domu. Kiedy się przeprowadzę, znów będę w domu. (...) Wolność od złudzenia stałego domu na tym świecie (...). Trzeba mieć duszę koczownika. Rozstawiam namiot, jutro go zwijam, idę dalej... Wtedy też nie da się mieć za wiele rzeczy.

O autorach

Anna Goc - dziennikarka, reporterka, redaktorka działu Kraj ,,Tygodnika Powszechnego". Laureatka VI edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nagradzana przez kapitułę Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategoriach news i reportaż prasowy. Nominowana do nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy.

Ks. Adam Boniecki - studiował filozofię na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Warszawskiego i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Duszpasterz akademicki przy uniwersyteckim kościele św. Anny. W 1979 roku Jan Paweł II wezwał go do Rzymu i powierzył mu zorganizowanie polskiej edycji ,,L'Osservatore Romano". Członek zespołu ,,Tygodnika Powszechnego" od 1964 roku, od lipca 1999 był jego redaktorem naczelnym, od 2011 jest redaktorem seniorem.


Formy płatności
Copyright 2024 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij