Wewnętrzna gra: tenis. Mentalny trening w sporcie i życiu
Timothy Gallwey

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > > Produkty do przypisania

nasza cena:

23,60 PLN

dostępność: mała ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Wewnętrzna gra: tenis. Mentalny trening w sporcie i życiu

ISBN: 9788375793932

Autor: Timothy Gallwey

Rodzaj oprawy: Miękka
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 192
Wydawca: GALAKTYKA

"Wewnętrzna gra: tenis. Mentalny trening w sporcie i życiu" Timothy'ego Gallweya to bestseller sprzedający się od niemal pół wieku, nadal nietracący na aktualności ani skuteczności. Podejmuje zagadnienia treningu, który służy uzyskaniu harmonii między ciałem a umysłem.

Po osiągnięciu stanu równowagi wewnętrznej, sportowcy (oraz osoby zainteresowane rozwojem osobistym) są w stanie wydobyć swój pełen potencjał. Jest to moment, w którym myśli przestają dominować, a ciało działa samo, naturalnie reagując na to, co się w dzieje dookoła.

To książka, która omawia zagadnienia zaczerpnięte z wieloletniej kariery jako tenisisty, odwołuje się do anegdot sportowych jako przykładów wdrażania myśli czerpiących garściami z psychologii i filozofii zen. Pozwala nauczyć się radzenia sobie ze stresem, z brakiem koncentracji czy wiary we własne możliwości. To pozycja, która od lat daje podstawę coachom do pracy z klientami, a trenerom materiał do wykorzystania przy motywowaniu zawodników.

Tytułowa "wewnętrzna gra" jest odniesieniem do zmagań z własnym umysłem, który staje się przeszkodą do osiągnięcia rezultatów w sporcie. Zamiast w pełni wykorzystywać potencjał ciała, jego działania są powstrzymane przez zbędne myśli. Timothy Gallen umiejętnie uczy, jak sobie radzić ze stanami psychicznymi: zwątpieniem, dekoncentracja, nerwowością. To lektura dla każdego, kto chce zbudować mentalność sportowca zdolnego pokonać własne słabości i przekuć je w osobisty i zawodowy sukces.

Opinie o książce

Książka Gallweya z jednej strony jest klasycznym poradnikiem o mentalnym przygotowaniu sportowca, nawiązującym do koncepcji Henschena, Unestahla, Loehra i Orlicka, a z drugiej wnosi do psychologii sportu całkiem nowy wymiar, który można by określić jako doświadczenie wewnętrznej harmonii umysłu i ciała. Owa harmonia (wewnętrzna gra) pozwala zawodnikowi na osiągnięcie opisanych przez psychologów, m.in. Maslowa czy Taylora, i mistrzów sztuki medytacji, takich jak Suzuki czy Csíkszentmihályi, stanów doświadczenia szczytowego. Autor pokazuje również, jak odnieść sukces w wewnętrznej grze, pozbyć się destrukcyjnej postawy oceniającej, uzyskać stan poddania się grze „tu i teraz” i jak wykorzystać do tego sztukę wizualizacji. Tę książkę można z pewnością uznać za brakujące ogniwo naszej rodzimej psychologii sportu.

dr Marek Graczyk, wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przewodniczący Sekcji Psychologii Sportu PTP, przewodniczący Zespołu ds. Psychologii Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Jeśli chcesz grać jak Roger Federer lub Serena Williams, koniecznie przeczytaj tę książkę. Dzięki niej poczujesz niezwykłą energię podobną do tej, która spływa z trybun tuż po czarodziejskim dropszocie. Wewnętrzna gra: tenis to intrygująca lektura o właściwym wyborze uderzeń, slajsach z forhendu, bekhendowych czopach i efektownych wolejach. Przede wszystkim jednak to wspaniała podróż w głąb świadomości tenisisty i bezcenna lekcja siły umysłu dla każdego, kto chciałby zrozumieć, na czym polega prawdziwa moc na korcie.

Tomasz Lorek, publicysta, komentator tenisa w Polsacie Sport

To książka o grze skrajnych emocji. Każdy, kto przynajmniej raz w życiu był na korcie i próbował swoich sił w tenisie, wie, o czym mówię. Trzymając rakietę, prowadzimy bowiem rywalizację nie tylko z przeciwnikiem stojącym po drugiej stronie siatki, ale również z samym sobą. Ze swoimi emocjami, słabościami i oczekiwaniami. I właśnie o zwycięstwo w tej wewnętrznej grze chodzi autorowi, który uczy metod koncentracji oraz tego, iż doświadczenie poprzedza technikę. Najważniejsze jednak jest to, że pokazuje, jak pogodzić swojego wewnętrznego „krytycznego” instruktora z „nieudolnym” wykonawcą. Warto spróbować. A nuż się uda?

Adam Romer, redaktor naczelny magazynu „Tenisklub”


Formy płatności
Copyright 2024 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij