Ile kosztuje żona? Mroczne sekrety rynku małżeńskiego
Violetta Rymszewicz

Twój koszyk:
Ilość pozycji: 0
Wartość: 0,00 PLN
> Moje konto > Kontakt > Wysyłka i płatności
,

> podrecznikowo.pl > > Produkty do przypisania

nasza cena:

17,60 PLN

dostępność: mała ilość

ilość: szt.

Sprawdź formy płatności
rodzaje i koszty wysyłki

Ile kosztuje żona? Mroczne sekrety rynku małżeńskiego

ISBN: 9788324084432

Autor: Violetta Rymszewicz

Rodzaj oprawy: Miękka
Rok wydania: 2022
Liczba stron: 288
Wydawca: Znak

Szokująca, brutalnie szczera, ale obiektywna i niesamowicie ważna. Taka jest książka "Ile kosztuje żona" Violetty Rymszewicz, w której przedstawione zostały historie kobiet z różnych części świata.

Wydawać by się mogło, że w XXI wieku kobiece prawa winny być respektowane. Żyjemy w rzeczywistości, w której nauczyliśmy się, że kobiety mają wolny wybór, są silne i niezależne. Czy jednak tak jest wszędzie? Czy jest to prawdziwy obraz, czy jedynie utopia, w którą chcemy usilnie wierzyć?

To, jak bardzo się mylimy, przedstawione zostało w reportażu Violetty Rymszewicz. Autorka przedstawia w nim obraz kobiet, z którym zetknęła się w różnych częściach świata. Tytułowe pytanie okazuje się zadane celowo. I nie chodzi jedynie o cenie, którą można zapłacić za pomocą pieniądza. Mowa tu o cierpieniu, upodleniu, tragedii wielu kobiet, które mimo tego, że żyją w różnych częściach świata, łączy ten sam ból.

"Ile kosztuje żona" zaczyna się od nieco prześmiewczego rozdziału o kupowaniu przez mężczyzn dmuchanych lalek. Boją się oni odrzucenia, dlatego taka "żona" jest dla nich idealnym rozwiązaniem. Kolejne rozdziały zmieniają już ton - są tu opisy gwałconych dziewczynek, kupowanych na targu żon, wdów, które po śmierci męża są dla społeczeństwa nic nieznaczącym balastem. Książka z pewnością zachęci czytelnika do refleksji. Poruszona tematyka jest ważna i ciężka, autorka przywołuje w niej takie fakty, że czytelnik nie będzie miał wątpliwości, że XXI dla wielu kobiet to nadal świat pełen agresji w różnej formie.

Od autorki

O przemocy wobec kobiet w Polsce pisze się z trudem. Z pozoru najprościej byłoby sięgnąć po dane statystyczne i rzucić je na papier, niech naprowadzą na pierwsze wnioski. A kiedy szok nieco minie, napisać o kulturowych źródłach i wpływach obowiązującego niegdyś prawa. Kłopot w tym, że polskie dane statystyczne o przemocy w rodzinie są politycznie i kulturowo wrażliwe. Polityka tematu przemocy w rodzinie nie lubi, a tradycyjne podejście nie dość, że ofiar nie rozumie, to jeszcze obarcza je winą i dobija komentarzami w stylu «pewnie go sprowokowała». Nie wszystkie przestępstwa przemocy w rodzinie są zgłaszane i trafiają do policyjnych statystyk, bo jak tu donosić na męża?

O autorce

Violetta Rymszewicz od zawsze chciała pisać, ale powstrzymywał ją nieuleczalny perfekcjonizm i widzenie świata w ostrych, nie zawsze jasnych barwach. Publikowała teksty w „Newsweek Polska”, „Gazecie Wyborczej” i na blogu w na:temat. Studiowała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i University of Cambridge. Jest członkinią Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego i stamtąd czerpie akceptację dla różnych punktów widzenia, kultur i światopoglądów. Pracuje jako trener biznesu, pomaga kobietom planować kariery i ścieżki edukacyjne oraz wychodzić z kryzysów w karierze.


Formy płatności
Copyright 2024 © Firma Księgarska Serwis Sp. z o.o. Programming by MGNET.
Optymalizacja SEM DORADCY.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij